Vrtić ima 5 mješovitih odgojno-obrazovnih skupina:

UPISI u pedagošku godinu 2021./2022.

od 08.06. do 15.06.2021.

Početak pedagoške godine 2021./2022.

Poštovani roditelji/skrbnici,

Dječji vrtić "Veseli kutak" u Stobreču počinje s radom u srijedu, 01.09.2021.g.

Pedagošku godinu 2021./2022. započinjemo pridržavanjem UPUTA iz priloga, te Vas molimo da ih pročitate.

-    DOBRO  NAM  DOŠLI -

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19

-      Roditelj/skrbnik ne dolazi u pratnji djeteta ako ima simptome zarazne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19.

-       Roditelj/skrbnik ne dovodi dijete u ustanovu ukoliko:

• ima simptome zarazne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje),
  • ima izrečenu mjeru samoizolacije,
  • imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19

Dijete dolazi u pratnji jednog roditelja/skrbnika ili druge osobe.

Roditelj/skrbnik ili druga osoba u pratnji dovodi dijete do ulaznih vrata na katu gdje dijete boravi, tu je potrebno pokucati/pozvoniti nakon čega će odgajatelj preuzeti dijete.

Roditelj/skrbnik ili druga osoba u pratnji djeteta ulazi u vrtić na način da održava razmak od najmanje 1,5 m po mogućnosti 2 m u odnosu na druge osobe, dezinficira ruke, dezinficira potplate na dezbarijeri na ulazu te izbjegava zadržavanje i grupiranje u ustanovi.

Roditelj/skrbnik ili druga osoba u pratnji obavezno nosi masku.

Roditelji/skrbnici su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu. Vrijednost izmjerene temperature potrebno je upisati u bilježnicu koju donosi sa sobom u ustanovu i koju odgajatelj svakodnevno provjerava.

– U slučaju povišene tjelesne temperature i drugih znakova zaraznih bolesti dijete ne dovoditi u jaslice/vrtić, a o tome je potrebno obavijestiti odgajatelja.

– Ako dijete razvije simptome bolesti tijekom boravka u ustanovi, odgajatelj odmah obavještava roditelja/skrbnika koji u najkraćem roku treba doći po dijete.

– Do dolaska roditelja/skrbnika dijete boravi u prostoru za izolaciju.

NAPOMENE za roditelje/skrbnike novoupisane djece

● Duže zadržavanje roditelja/skrbnika (oko 15 minuta) moguće je samo kod adaptacije/prilagodbe djece na novu sredinu, odnosno za roditelje/skrbnike novoupisane djece u jaslice/vrtić.

● Svaki roditelj/skrbnik koji boravi u skupini treba se potpisati u bilježnicu evidencije neovlaštenih osoba koje borave u ustanovi (odnosi se na roditelje/skrbnike novoupisane djece koji se zadržavaju u skupini u periodu adaptacije/prilagodbe).

● Odgajatelji će do 01. rujna kontaktirati roditelje/skrbnike novoupisane djece radi dogovora o vremenu dolaska djeteta u jaslice/vrtić.